Субота, 21 Вересня, 2024

Історія киянина про життя у комунальній квартирі у центрі столиці

На початку 90-х близько 20-25% житлового фонду Києва складали комунальні квартири. Більшість з них вже заселили, тому зараз у місті залишилося лише кілька десятків вільних комуналок. Зазвичай вони знаходяться у центральних районах. Про свій досвід життя в одній із таких квартир розповів журналіст та мандрівник Богдан Логвиненко. Докладніше про це на kyiv-future.com.ua.

Де раніше жив Богдан і чому вирішив переїхати в комунальну квартиру?

Богдан — корінний киянин, журналіст та мандрівник. До 2 класу він жив у багатоповерховому будинку в Печерському районі. Умови життя не були комфортними і залишали бажати кращого. Наприклад, він спав на розкладному дивані. Якщо його розклали, то вже не можна було вийти з кімнати. У дорослому віці киянин переїхав до маленької квартири на Татарці, а потім до будинку на Василькові.

Але все-таки вирішив залишитися в іншій квартирі, розташованій на вулиці Франка у Києві. Раніше там жив його друг. Одного разу Богдан до нього зайшов і подумав, що було б добре там оселитися. Потім він вирушив до Італії, а через два місяці повернувся назад. Після приїзду Богдан дізнався, що одна кімната у тій квартирі вільна, і одразу вирішив туди переїхати.

Це комуналка. Її власниками є дві родини, оскільки вони ніяк не могли між собою домовитися з приводу права власності. У зв’язку із цим вони вирішили здавати житло покімнатно.

Богдан обрав цю квартиру тому, що йому сподобався інтер’єр. Також це підходящий бюджетний варіант житла для нього, так як він мандрівник:

«Я багато подорожую і рідко буваю у Києві. До того ж, я киянин і мої батьки також мешкають у місті. Тому в мене завжди є куди скласти речі, які заважають вести мінімалістичний спосіб життя. Наприклад, усі магнітики на холодильник можна побачити у мами вдома, для мене це зайвий вантаж», — зізнався він, як пише bzh.life

Богдану дуже сподобався краєвид з балкона у цій комунальній квартирі. Саме тут він провів кілька місяців, коли писав свою книгу, і щодня робив фото пейзажу і викладав його в соц. мережі. 

Умови життя у старій київській квартирі

Після переїзду до квартири Богдан одразу зайнявся її облаштуванням: зробив ліжко на другому поверсі та диван для гостей. Він вирішив залишити тут мінімум речей, оскільки часто подорожує, а після повернення з поїздки рідко щось привозить.

Раз на тиждень у квартиру приходить прибиральниця, яка підтримує в кімнатах чистоту та порядок. Богдан живе скромно. Йому достатньо для життя 1 кімнати. На кухні майже ніколи не готує. Зазвичай їсть у кафе, а чайник завжди є під рукою в кімнаті.

Відносини із сусідами

Цікавою особливістю цієї квартири є те, що одна кімната розділена ще на дві. По сусідству з Богданом живе кілька його знайомих журналістів та редакторів, дизайнер та фотограф. Іноді вони збираються разом і влаштовують вечірки та сюрпризи один одному.

Влітку вони відпочивають на балконі, незважаючи на те, що він перебуває в аварійному стані. Разом усім трохи тісно, ​​проте дуже весело. Іноді вони малюють один одному листівки на свята, печуть торти, включають музику. Така комунальна квартира в центрі Києва нагадує хостел, де завжди збирається багато людей, які разом цікаво проводять час. Це дуже скромні апартаменти, але тут добре жити, до того ж ніколи не буває нудно. Тому, на думку Богдана, мандрівникам та всім тим, хто часто їздить у відрядження такий варіант житла точно підходить.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.