Понеділок, 15 Липня, 2024

Національний музей літератури України: місце, де переносишся у будь-яку епоху

У Києві багато різних музеїв, тим, хто любить з головою поринути в історію та цінує старовинні екземпляри книг та літературні вечори, радимо відвідати музей літератури України. Докладніше про нього, читайте у нашому огляді на kyiv-future.

Історія музею

Цікавий музей із безліччю цікавих експонатів. Відкрив свої двері у 1986 році. Дуже цікаве місце, яке розповість вам про створення української писемності. Тут можна побачити старі екземпляри книжок. Є чудові екземпляри перших видань української літератури. Дуже солідний музей на три поверхи зі старовинною бібліотекою. Є чим здивувати гостей.

Подорож у минуле

Цікавий гарний музей для любителів літератури, що знаходиться у старовинній будівлі. Тут зібрано всю літературну історію України в ньому. Проводять неймовірні екскурсії. Бажано відвідувати з екскурсоводом, багато інформації, яку він може розповісти. Зокрема, про розвиток української літератури та мови до початку ХХ століття.

Місце надихає. У ньому можна побачити унікальні речі. На початку вам покажуть англійську бібліотеку та каплицю, де одружився Іван Франко.

У музеї багато рукописів, особистих речей відомих письменників, скульптур та цитат.

Ви можете бути схожим на аудіогід, який тут є, і повторити матеріал. Ти ніби переносишся в ту чи іншу епоху, захоплюючись її літературними геніями.

Сама будівля має шикарну архітектуру XIX століття. Усередині великі зали, в яких тепло взимку та комфортно влітку. Також є ігрова кімната для дітей з численними іграшками та товстим килимовим покриттям підлоги. Зал бібліотеки просто шикарний. Не дивно, що його орендують для фотосесії. У музеї знімають фільми. А ще у будівлі чудова акустика залу для виступів артистів.

Крім того, багато хто вражає оригінальне бачення художником мініатюр за сюжетом Котляревського “Енеїда”.

Також на стінах висять портрети відомих українських письменників та художників, таких як Тарас Григорович Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та багато інших відомих діячів культури українського народу.

Тут часто влаштовують літературні вечори та проводять найрізноманітніші виставки місцевих художників та виставки робіт школярів. Виставки дитячої творчості дуже бавлять. Періодично проводять тематичні виставки, наприклад – «Екібано».

Також у музеї організовують зустрічі з літераторами, майстер-класи для дітей. Створено дуже приємну атмосферу для учнів старших класів. Дітям цікаво та пізнавально, коли ведуть екскурсію. Діти дізнаються про нові імена українських письменників та поетів. У багатьох з’явилося бажання почитати щось із їхніх творів.

Рекомендуємо відвідати, особливо програми квести для дітей. Нестандартний підхід для знайомства із культурним продуктом. Наприкінці екскурсії вам подарують календар на згадку про музей.

Де знаходиться

Один із тих музеїв, які розташовані в самому серці міста, але страждають від дефіциту відвідувачів. Музей знаходиться за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 11.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.