Неділя, 28 Квітня, 2024

Що робити киянам у разі вимкнення електрики?

Наше життя нерозривно пов’язане з електроенергією. Щодня ми користуємось великою кількістю пристроїв. Лампи, холодильник, телефон та багато іншого працюють за рахунок зарядки від електрики, але інколи воно відключається. Причини цього можуть бути різними: планові відключення, перебої та навіть аварії. Нині вони часто відбуваються через військові дії на території України. Що робити в такому випадку далі на kyiv-future.

10 жовтня після обстрілу російськими терористами об’єктів критичної інфраструктури в Київській області було запроваджено графік аварійного відключення електрики. У зв’язку з цим, за словами мера Києва Віталія Кличка, без світла залишилася частина промислових підприємств та побутових споживачів:

«Енергетики та рятувальники роблять все необхідне, щоб максимально швидко відновити нормальну роботу енергосистеми», — зазначив Віталій Кличко, як пише focus.ua

Також співробітники «Київенерго» закликали мешканців Київщини бути готовими до можливих планових перебоїв електрики та її тимчасового відключення у разі продовження ракетних обстрілів.

Що робити киянам після вимкнення електропостачання?

Через появу нових ракетних ударів на Київщині існує висока ймовірність пошкодження будинків та об’єктів критичної інфраструктури, зокрема й електростанції.Саме тому у Києві посилили патрулювання вулиць у пізній час через економію електроенергії заради зменшення навантаження на електромережі, як повідомив начальник главку Національної поліції столиці:

«Ми з сьогоднішнього дня збільшуємо кількість зовнішніх нарядів — виводимо їх на вулиці саме у вечірній та нічний час. Це пов’язано з тим, що влада, місцеві органи влади та енергокомпанії заощаджуватимуть електрику та знижуватимуть навантаження на наші мережі», — сказав він, як пише ru.interfax

У разі відключення електрики працівники компанії «Київенерго» радять робити наступне:

  1. Вимкнути всі електроприлади, щоб запобігти можливому замиканню або несправності електричних проводів. 
  2. Визначити масштаб відключення — це сталося лише у вашій квартирі чи у всьому будинку. 
  3. Перевірити домашній електрощиток і переконатися, чи все гаразд, наприклад, чи є ознаки викривлення проводів або запах гару. У разі виявлення неполадок слід викликати електрика.
  4. Якщо немає неполадок, слід вимкнути вимикач, а потім перевести його у включене положення. У тому випадку, коли стався збій у роботі електромережі, це допоможе відновити електропостачання.
  5. Не вмикати в розетку електроприлади до того моменту, поки не з’явиться світло.

Прилади, які знадобляться у разі відсутності світла

Ліхтарі 

Найпростіший і найпопулярніший спосіб освітити все навколо — включити ліхтар. Існує кілька типів таких пристроїв: механічні, батарейки, акумулятори. Останні працюють довше за інших, особливо якщо заряджаються від сонячного світла. Вони не займають багато місця та економічні у застосуванні. Тому їх корисно завжди мати під рукою, якщо довго не світла в приміщенні.

Павербанки 

Більш сучасні та потужні пристрої за попередні. Вони заряджаються від автомобільного прикурювача і теж стануть у нагоді киянам, особливо зараз у період війни. Експерти радять обирати ті з них, які мають велику ємність, щоб їх можна було довше використовувати. Коли довго немає електрики, за допомогою повербанків можна зарядити телефон, ноутбук, планшет.

Генератори 

У разі відсутності електрики протягом кількох годин незамінною річчю у кожному будинку та офісі стане генератор — пристрій, який забезпечує електроенергією великі прилади (холодильник, чайник, обігрівач). Вони можуть акумулювати енергію від сонячного світла чи палива, і за рахунок цього працюватимуть довгий час.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.